X
تبلیغات
زولا

دنیای کامپیوتر

آموزش ،ترفند ،اخبار،و هرچه که از کامپیوتر می خواهید بدانید
پنج‌شنبه 5 بهمن‌ماه سال 1391

راه جالب جهت ورود به ویندوز XP بدون دانستن رمز عبور آن

راه ورود به کامپیوتر در صورت فراموشی رمز ورود یا ندانستن password


در صورتی که پسورد ویندوز خود را فراموش کرده اید با خوندن مطالب زیر می توانید به آسانی از پسورد  آن عبور کنید.

ویندوزxp  امکان جالب switch user را دارد که می تواند  محیط را برای کار user های مختلف فراهم کرد .حالا اگر شما اینpassword  را فراموش کرده اید می توانید از این روش استفاده کنید.

برای این کار شما می توانید در هنگام ظاهر شدن منوی کاربران(منظور جایی است که از شما پسورد عبور را می خواهد)، دو بار کلیدهایALT+CTRL+ DELETE را فشار دهید سپس در قسمت بالا نام کلمه administrator را تایپ کرده و قسمت password را خالی بگذارید و Ok را بزنید در این حال وارد سیستم می شوید.
حال اگر در هنگام نصب ویندوز Xp برای کامپیوتر خود  پسورد گذاشته باشیم چه کاری باید انجام دهیم؟

دراین صورت  دیگر روش بالا نمی تواند به ویندوز وارد شوید ولی نگران نباشید روش دیگری نیز هست که در ادامه به شما آموزش می دهیم...
برای این کار قبل یا هنگام بالا آمدن ویندوز کلید F8 را زده سپس بسته به نوع نیاز خود بکی از گزینه های Safe Mode را انتخاب کنید.مشکل ترفند بالا این است که هر زمانیکه شما می خواهید کامپیوتر خود را روشن کنید.باید از ترفند های بالا استفاده کنید و ممکن است این کار خسته کننده به نظر برسد.

در این صورت با هرکدام از ترفند های بالا که به ویندوز راه پیدا کردید می توانید از طریق دستورات زیر برای همیشه از درخواست پسورد ویندوز خود خلاص شوید.

برای این کار:

بعد از وارد شدن به ویندوز در منو Start کلیک کنید سپس گزینه RUN را انتخاب کرده ودر جای خالی عبارت Control userpasswords2 را تایپ کنید.پنجره باز شده دارای 2 TAB به نام هایUsers & Advanced می باشد.
TAB Users
.
را انتخاب کرده و تیک گزینه:User must enter a username and password to use this computer را برداریدبا برداشتن تیک این گزینه دیگر هنگام ورود به ویندوز از شما پسورد گرفته نمی شود.
نکته :شما با استفاده از گزینه Add می توانید نام کاربری را به آن اضافه و با استفاده از گزینه Remove می توان نام کاربری را حذف کرد همچنین با استفاده از گزینه Properties می توان میزان دسترسی کاربران به ویندوز را تعیین کرد